משחקי מעגל

  • ארנבת שחורה הקבוצה יושבת במעגל כשהחניכים מורידים את הראש. חניך אחד עובר מסביב לחניכים וטופח להם בראש תוך כדי שהוא אומר "ארנבת (וצבע מסויים)" כשהוא אומר לאחד החניכים "ארנבת שחורה" החניך צריך לקום מהמעגל ולתפוס את החניך השני תוך כדי ריצה מסביב למעגל. אם הצליח לתפוס אותו לפני שהחניך התיישב במקומו במעגל, החניך שנתפס נכנס לתוך המעגל (אפשר לעשות למשחק הסבה לתחומים אחרים: "גיבור פחדן, גיבור, עצלן, גיבור עייף… גיבור על).
  • שש-בש סיני מניחים במרכז המעגל קופסת שוקולד, סכין ומזלג. מעבירים קוביית משחק בין החניכים. כל חניך זורק את הקוביה בתורו. מי שמוציא 6 נכנס אל תוך המעגל וצריך לאכול את השוקולד עם סכין ומזלג. הקבוצה ממשיכה להעביר את הקובייה ולהחליף את החניך שבאמצע בכל פעם שלמישהו יוצא 6. המנצח הוא זה שאוכל את הקובייה האחרונה של השוקולד (אפשר להגדיל קושי על ידי זה שהחניך צריך גם ללבוש בגד וכובע לפני שניגש לאכול שוקולד).
  • אגודל ואצבע– הקבוצה יושבת במעגל וכל חניך מכניס את האגודל שלו לכף היד הפתוחה של חניך היושב לצידו. המדריך מספר סיפור וכל פעם שהוא אומר מילה מוסכמת מראש, כל אחד צריך לתפוס את האגודל של שכנו האחד ולברוח משכנו האחר.
  • מסביב לעולם- הקבוצה יושבת במעגל וחניך אחד עומד מחוץ למעגל מאחורי חניך אחר שיושב. שני החניכים (העומד והיושב) מקבלים שאלה שהתשובה לה היא בת מילה אחת (למשל מה צבע הבננה לחניכים צעירים, איזה חג בא לפני פסח לחניכים בוגרים יותר), במידה והעומד ענה ראשון הוא נעמד מאחורי החניך הבא במעגל ושוב השנים נשאלים שאלה. במידה והחניך היושב ענה ראשון החניכים מחליפים מקומות – הוא הופך לעומד ועובר לעמוד מאחורי החניך הבא במעגל. מטרתו של כל חניך להגיע "מסביב לעולם" להשלים את כל המעגל עד שיחזור לשבת במקומו המקורי.