משחקי היכרות

  • שם ו…– הקבוצה יושבת במעגל. כל חניך אומר את שמו ו… (סרט שהכי אוהבים, שם של חייה, תחביב, או כל דבר אחר שיכול להיות מענין ומשעשע). אפשר להוסיף חוק – כל ילד צריך להגיד את ה"שם ו…" של כל הילדים שאמרו לפניו ואז להוסיף את שלו.

 

  • שם ותנועה הקבוצה עומדת במעגל. כל חניך אומר את שמו תוך כדי תנועה מסוימת כאשר כל הקבוצה צריכה לחזור אחריו (יחד במקהלה) גם בשם וגם בתנועה (אפשר להחליף את התנועה בחיקוי של חיה, וכדומה).

 

  • בלון מים מנפחים בלונים בעזרת מים ומסתדרים במעגל צמוד וצפוף. מעבירים את הבלון מים מאחד לשני במהירות כאשר כל אחד שמעביר את הבלון אומר את שמו. כל 2 סיבובים הקבוצה מתרחקת צעד אחד אחורה ושוב מעבירים את הבלון עד שהבלון מתפוצץ.

 

  • עמודו נייר הקבוצה מסתדרת במעגל, כשחניך אחד עומד במרכז ומחזיק דף נייר. החניך קורא בשמו של חניך אחר ועוזב את הנייר. החניך שקראו לו צריך לתפוס את הנייר לפני שהוא נגע בקרקע. אם הילד תפס מתחלפים וממשיכים, אם לא קורעים את הנייר באמצע וממשיכים עם חתיכת נייר קטנה יותר  (אפשר להחליף את הנייר במקל מטאטא).

 

  • פלונטר מסתדרים במעגל והמדריך מחזיק בידו כדור צמר. המדריך תופס את את הקצה של החוט וזורק אותו לחניך תוך כדי שהוא אומר את שמו. החניך גם הוא תופס את הקצה של החוט וזורק את הצמר למישהו אחר תוך כדי שהוא אומר את שמו וכך נוצר מין פלונטר של חוטים. לאחר שכולם קיבלו עושים את אותו הדבר רק הפוך: כל ילד מוסר חזרה למי שקיבל ממנו, ואומר את שמו של החניך. כך מתירים את הפלונטר ומלפפים את כדור הצמר בחזרה.

 

  • הרוח נושבת לכיוון…– הקבוצה יושבת במעגל צפוף כשאחד החניכים באמצע. החניך צריך לקרוא: "הרוח נושבת לכיוון…" ולהוסיף תכונה או הגדרה (כל מי שנועל סנדלים, כל מי שבלונדיני וכ'ו), החניכים שההגדרה מתאימה להם צריכים להחליף מקום. מי שנשאר ללא מקום עומד באמצע וממשיך את המשחק.

 

  • מדבקות מתחלפות– כל חניך מקבל 5 מדבקות וטושים ועליו לצייר את אותו הציור על כל מדבקה (או לכתוב את שמו). אח"כ החניכים צריכים להדביק את המדבקות על חניכים אחרים (אסור 2 מדבקות על אותו חניך) כמה שיותר מהר. בשלב השני על כל חניך למצוא מי החניכים שהדביקו עליו מדבקה, ולהחזיר להם אותה. מי שסיים להחזיר את כל המדבקות מתיישב.

 

  • קרוסלה מתחלקים לשתי קבוצות שוות, קבוצה אחת יושבת במעגל חיצוני והשנייה במעגל פנימי, כאשר כל חניך מהמעגל הפנימי יושב מול חניך מהמעגל החיצוני. נותנים משימה (להסתכל אחד על השני בלי לצחוק, לספר על תחביבים, לצחוק, לצעוק וכ'ו). בכל משימה המעגל הפנימי זז מקום אחד ימינה, וכל חניך עובר לשבת מול חניך אחר.

 

  • א'-ב' – זורקים כדור מאחד לשני (הכדור צריך לעבור גם אצל המדריכים שדואגים שיגיע לכל אחד מהחניכים) בכל פעם אחד החניכים אומר משהו שהוא אוהב לפי אותיות הא'-ב': הראשון אומר משהו באות א' השני באות ב' וכן הלאה. במידה וטעו באותיות או לא מצאו משהו שאוהבים באות המיועדת, זורקים את הכדור למדריכים והמשחק מתחיל מהתחלה עד שמגיעים לאות ת'. כדי להקשות אפשר להחליט שאומרים רק דברים בקטגוריה מסויימת (מאכלים, שמות של מקומות) וכדי להקל על קבוצות של חניכים צעירים יותר אפשר רק למנות את האותיות מא' עד ת'.