עמוד הבית » כללי » בני 14-16: הכירו את קורס המדריכים שיהפוך אתכם למנהיגים

בני 14-16: הכירו את קורס המדריכים שיהפוך אתכם למנהיגים

ליכולות ולכישורים אישיים יש חשיבות מכרעת בגיבוש הזהות של בני נוער, אבל אם היינו צריכים לבחור בתכונה אחת בלבד שהופכת את התקופה המבולבלת הזו לקלה הרבה יותר, היינו מציינים ביטחון עצמי.

אומנם, לא חסרים אנשים שנולדו עם טונות של ביטחון עצמי, אבל גם אם אתם לא כאלה ודאי תשמחו לגלות שיש לא מעט דרכים לבניית הביטחון העצמי, ובמקרה הזה זה תלוי רק בכם.

לכן, אם אתם בני נוער בגילאי 14-16 (מסיימי כיתות ח'-ט'), הנה המלצה חמה עבורכם: הירשמו לקורס מדריכי קייטנה במועדון הספורט של אוניברסיטת תל אביב, במסגרתו ניתן להתנסות במספר רב של נושאים ומיומנויות ועל הדרך לפתח גם את הביטחון העצמי.

קורס מדריכים

כישורים, מיומנויות וערכים

קורס המדריכים נמשך 3 שבועות, כשבכל שבוע מתמקדים בפן אחר של תחום ההדרכה. כך, בשבוע הראשון חניכי הקורס יתרכזו ברזי ההדרכה ובתקשורת, בשבוע השני תינתן לחניכים אפשרות להתנסות בהדרכה מול חניכים אחרים, כולל שימוש מושכל ברטוריקה, עמידה מול קהל ומשובים לשיפור עצמי, ובשבוע האחרון ניתן יהיה לחוות את הדבר האמתי: הדרכה עם ילדים.

לצד הכישורים והמיומנויות, קורס המדריכים יקנה לכם גם ערכים, כגון אחריות, מנהיגות, כבוד, סבלנות, עבודת צוות, שיתוף פעולה ויצירתיות. "הקייטנה הזו נתנה לי הרבה מאוד כלים לחיים, והיתרון שלה נעוץ בכך שהיא משלבת כיף והנאה לצד תוכן וערכים", כך מספר איתי לשם, חניך בעבר וכיום מנהל קורס מדריכים ומנהל אדמיניסטרטיבי של הקייטנה במועדון הספורט של אוניברסיטת תל אביב.

לדבריו, "זה לא באמת משנה אם בעתיד תהיו ספורטאים, עורכי דין או מהנדסים – קורס המדריכים מקנה הרבה מאוד מיומנויות חשובות, כגון לדבר מול קהל, לעבוד בצוות ולתכנן משימות. מעבר לכך שהקורס משפר את הביטחון העצמי, אתם תצאו ממנו עם חברויות שילוו אתכם גם בעתיד". זאת לצד תעודת מדריך קייטנה מטעם האוניברסיטה של הקייטנות.

קורס מדריכים1

הצד הכיפי של החוויה

לפני שאתם ממהרים לסווג את הקורס כתיאורטי או פורמלי מדי, הרשו לנו להפיג את החששות שלכם: הקורס כולל גם יום מחנאות, קורס עזרה ראשונה, יום ניווט, משחקי נופש, משחקי חברה וכמובן פעילויות ספורט מגוונות ובריכה.

כל המיומנויות והכישורים הללו ישרתו אתכם גם בהמשך הדרך – בחיים האישיים, בצבא, ביזמות האישית ובקריירה המקצועית שלהם. ואם זה לא מספיק, בוגרי הקורס שיימצאו מתאימים יקבלו עדיפות בקבלה לעבודה בקייטנת אוניברסיטת תל אביב.

מעל הכול, קורס המדריכים מספק מסגרת אידיאלית לבני נוער בקיץ – כזו שמייצרת חוויות בונות, מעצימות ומעשירות, ואף מקנה נקודת זינוק מוצלחת לחיים הבוגרים. ומי יכול לסרב להצעה כזו?

בואו לגלות את המנהיג שבכם, ומהרו להירשם לקורס מדריכים

pix14